0

AKCIA 1+1 Plátkovací nôž Seburo HOKORI Damascus 200mm + Nakiri nôž Seburo HOKORI Damascus 170mm

AKCIA 1+1
Damaškový
Tip na dárek
+
AKCIA 1+1
ZĽAVA 10%
AKCIA 1+1 Plátkovací nôž Seburo HOKORI Damascus 200mm + Nakiri nôž Seburo HOKORI Damascus 170mm  
Číslo produktu: 55248+55246
Váha dodávky: 0,875 kg

152.00 €  Ušetríte: 15,20 €
136,80 € s DPH
Akčná cena len do 08.06.2024
Skladom v eshope: >5 ks
Zabaleno v dárkové krabičce!

Doporučené príslušenstvo (všetko skladom):
Brúsny kameň Seburo ExtraSharp kombinovaný, zrnitosť 1000/6000
Brúsny kameň Seburo ExtraSharp kombinovaný, zrnitosť 1000/6000
Brúsny kameň Seburo ExtraSharp kombinovaný, zrnitosť 1000/6000 Kombinovaný brúsny kameň japonského typu Seburo ExtraSharp, zrnitosť 1000/6000. Brúsny kameň ExtraSharp 1000/6000 je považovaný za najuniverzálnejší. Práve táto zrnitosť pomôže najefektívnejšie vykonávať dve úlohy súčasne: predbežné ostrenie (odstránenie mikrodefektov a stopy po činnosti z ostria) a dokončovacie ostrenie (do dokonalého stavu). Japonské vodné brúsne kamene sa ľahko používajú aj pre začiatočníkov. S ich pomocou môžete doma naostriť nože s vysokou tvrdosťou ocele bez toho, aby...
27.80 €
Brúsny kameň Seburo ExtraSharp kombinovaný, zrnitost 2000/5000
Brúsny kameň Seburo ExtraSharp kombinovaný, zrnitost 2000/5000
Brúsny kameň Seburo ExtraSharp kombinovaný, zrnitost 2000/5000 Kombinovaný brúsny kameň japonského typu Seburo ExtraSharp, zrnitosť 2000/5000. Hrubšia strana zrna rýchlo vyrovná a naostrí ostrie. A opak pomôže čepeľ do dokonalého stavu.Japonské vodné brúsne kamene sa ľahko používajú aj pre začiatočníkov. S ich pomocou môžete doma naostriť nože s vysokou tvrdosťou ocele bez toho, aby ste šli do špecializovanej dielne. Pred použitím sa umiestni na niekoľko minút do vody. Z tohto dôvodu sa v procese ostrenia uvoľňuje suspenzia, ktorá hrá úlohu lubrikantu....
25.80 €
Brusný kámen Seburo ExtraSharp kombinovaný, zrnitost 600/1500
Brusný kámen Seburo ExtraSharp kombinovaný, zrnitost 600/1500
Brusný kámen Seburo ExtraSharp kombinovaný, zrnitost 600/1500 Kombinovaný brúsny kameň japonského typu Seburo ExtraSharp, zrnitosť 600/1500. Jedna strana so zrnitosťou 600 vhodná na hrubé predbrúsenie, druhá strana so zrnitosťou 1500 vhodná na dobrúsenie. Brúsne kamene Seburo ExtraSharp sú vyrobené z vysoko kvalitného korundu (oxidu hlinitého). Tento materiál je extrémne trvanlivý a ostrie na maximálnej možnej úrovni. Všestrannosť tohto brúsneho kameňa môžete vyskúšať nielen na kuchynských nožoch, ale môžete nabrúsiť nožnice, sekery, britvy, dláta,...
25.80 €

Možnosti:
AKCIA 1+1 Nôž na ovocie a zeleninu Seburo HOKORI Damascus 90mm +...
AKCIA 1+1 Nôž na ovocie a zeleninu Seburo HOKORI Damascus 90mm +... 93.60 €
AKCIA 1+1 Univerzální nôž Seburo HOKORI Damascus 125mm +...
AKCIA 1+1 Univerzální nôž Seburo HOKORI Damascus 125mm +... 100.80 €
AKCIA 1+1 Vykosťovací nůž Seburo HOKORI Damascus 150mm +...
AKCIA 1+1 Vykosťovací nůž Seburo HOKORI Damascus 150mm +... 110.70 €
AKCIA 1+1 Nôž na ovocie a zeleninu Seburo HOKORI Damascus 90mm +...
AKCIA 1+1 Nôž na ovocie a zeleninu Seburo HOKORI Damascus 90mm +... 115.20 €
AKCIA 1+1 Univerzální nôž Seburo HOKORI Damascus 125mm + Nakiri...
AKCIA 1+1 Univerzální nôž Seburo HOKORI Damascus 125mm + Nakiri... 122.40 €

 • Technické charakteristiky
  Cistá hmotnosť: 0,415 kg
  Materiál čepele: Damascénskej oceľ
  Dĺžka čepele: 20 cm
  Dĺžka celého noža: 32,5 cm
  Materiál rukoväte: Olivové dřevo
  Nože podľa použitia: Porcovací nůž
  V darčekovom balení: Áno
 • Popis
  Cenovo zvýhodnená sada 1+1

  Plátkovací nôž Seburo HOKORI z japonskej damaškovej ocele:

  Ucelený rad Seburo HOKORI, ktorý vrelo odporúčame zapáleným domácim kuchárom, obsahuje aj tento skvelý plátkovací nôž.

  Úzka a dlhá čepeľ noža umožní presne nakrájať plátky a malé kúsky zo salámy, syra alebo mäsa na sendviče. Tiež umožní nakrájať na plátky čerstvé alebo solené ryby na výrobu sushi a sashimi. Dokonca je možné nakrájať tenké plátky z veľkých kusov potravín – práve vďaka nástroju z damašskej ocele ani toto nebude problém.

  Dĺžka rukoväte: 125 mm
  Dĺžka čepele: 200 mm
  Celková dĺžka: 325 mm
  Hmotnosť: 180 g

  Čepeľ nožu Seburo HOKORI Damascus je hrubá 2,2 mm. Je vyrobená zo 67 vrstiev damaškovej ocele s tvrdosťou 60 HRc, jadro je zhotovené z ocele VG-10 s vysokým obsahom uhlíka. Nôž je preto veľmi odolný a má vynikajúce krájacie vlastnosti - značnú ostrosť aj kvalitný rez.

  Elegantná rukoväť európskeho typu je príjemná do ruky a je vyrobená z olivového dreva, čo je ekologický a veľmi odolný materiál s dlhou životnosťou. Navyše ide opäť, podobne ako pri damaškovej oceli, o tisíce rokov starý materiál preverený rokmi používania v kuchyniach po celom svete. Vyžaduje síce občasnú údržbu, ale vďaka modernému spracovaniu dreva sa jej netreba obávať. Kovová podložka čepele osadená v rukoväti zabraňuje hromadeniu škvŕn a nečistôt na rukoväti, čím sa zvyšuje hygiena a jednoduchosť údržby celého noža.

  Séria nožov HOKORI sa vyznačuje vysokou kvalitou materiálov a aristokratickým designom. Všetky nože sú vyrobené z vysokopevnostnej ocele VG-10 s tvrdosťou 61(+/-)1 RC v damaskových obkladoch, čo zaručuje ich dlhovekosť, spoľahlivosť a zároveň krásu čepele. Oceľ VG-10 bola špeciálne vyvinutá spoločnosťou Takefu Special Steel Co., Ltd. (Japonsko) pre potreby nožiarskeho priemyslu. Používame ju vo výrobe nožov, rovnako ako mnoho ďalších japonských značiek. Viskozita tejto ocele je dostatočná na udržanie ostria aj pri kalení na tvrdosť 60-62 RC. Základom série HOKORI je vysoko kvalitná oceľ, ktorá sa vyznačuje pevnosťou a dlhovekosťou, zatiaľ čo rukoväte z olivového dreva zaisťujú pohodlné držanie noža v ruke. Olivovník je symbolom mieru, prosperity a dlhovekosti a jeho drevo má unikátne vlastnosti, vďaka ktorým sa rukoväť noža stáva príjemnou na dotyk a odolnou voči opotrebovaniu.

  Odporúčania a údržba:

  Nôž ako celok:

  ✅ Nôž HOKORI Damascusz damaškovej ocele nikdy neumývajte v umývačke riadu.
  ✅ Po použití nôž ručne umyte a ihneď osušte, prípadne aj potrite olejom. Inak by čiastočky na ostrie noža mohli začať korodovať a zanechať na noži nevzhľadné škvrny.
  ✅ Nepoužívajte kuchársky nôž z damaškovej ocele na krájanie tvrdých a zmrazených potravín. Môže dôjsť k zlomeniu ostria, alebo vylomeniu jeho časti.
  ✅ Nepoužívajte nôž ako páčidlo a vyvarujte sa jeho ohýbaniu.
  ✅ Chráňte nôž a jeho ostrie pred pádom alebo nárazom.
  ✅ Ak viete, že nôž z damaškovej ocele nebudete dlhšiu dobu potrebovať, je vhodné ho potrieť olejom a zabaliť do handričky alebo novín.
  ✅ Nôž ukladajte na bezpečné miesto a chráňte pred deťmi!

  Údržba rukoväte:

  Rukoväť z olivového dreva vyžaduje občasnú starostlivosť. Drevo je živý materiál, a preto k nemu tak musíme pristupovať. Aj keď je riadne vyschnuté, reaguje na zmenu vlhkosti, takže môže dochádzať k jeho skrúteniu alebo aj prasknutiu. Týmto zmenám sa dá predísť dodržiavaním dvoch jednoduchých zásad:

  ✅ Pred prvým použitím odporúčame rukoväť dôkladne potrieť olivovým či slnečnicovým olejom. Tým sa zlepší jej prirodzená odolnosť proti vlhku. Olej naneste na celý povrch a po chvíli zotrite nevstrebané množstvo obrúskom.
  ✅ Pri pravidelnom používaní a umývaní odporúčame ošetrenie olejom občas zopakovať.

  Ostrenie noža:

  Ostrie noža je rovnomerné, európskeho typu. Ostrenie sa teda vykonáva symetricky, s uhlom 15 ° na stranu.

  Séria HOKORI zahŕňa rôzne typy nožov, z ktorých každý je určený pre špecifické kulinárske úlohy: od univerzálneho noža šéfkuchára po špeciálne nože na tenké krájanie alebo porciovanie mäsa. Vďaka širokej ponuke veľkostí a tvarov si môžete vybrať nôž, ktorý ideálne vyhovuje vám a vašim kulinárskym preferenciám. Nože HOKORI nie sú len kuchynské nástroje, sú to diela umenia vytvorené s láskou a starostlivosťou o váš komfort. Stanú sa skvelým darčekom pre každého kuchára, ktorý oceňuje kvalitu, štýl a funkčnosť. Urobte svoju kuchyňu ešte útulnejšiu a jedinečnejšiu s radom nožov HOKORI od SEBURO!

  Premiová značka kuchynských nožov SEBURO predstavuje elegantnú klasiku japonských a európskych nožov, skladajúci sa z niekoľkých sérií: univerzálna SARADA, vynikajúca SUBAJA a nadštandardná HOKORI a HOGANI s rukoväťami z olivového a orechového dreva. Základom každého modelu je vysoko kvalitná oceľ s unikátnou geometriou čepeľou a ergonomickými rukoväťami. Naše nože spájajú tradičné prvky s inováciami, poskytujú pohodlie, štýl a neprekonateľný výkon vo vašej kuchyni. Objavte svet dokonalého krájania s nožmi SEBURO a užite si proces prípravy obľúbených jedál!


  Nakiri nôž Seburo HOKORI Damascus 170mm japonského typu:

  Nôž Nakiri je ďalší jedinečný zástupca z radu Seburo HOKORI, ktorú vrelo odporúčame všetkým zapáleným domácim kuchárom. Ide o klasický nôž japonského typu z damaškovej ocele (damascus steel). Nakiri je tradičný japonský nôž predovšetkým na krájanie a kosenie zeleniny, ovocia a byliniek, veľmi obľúbený medzi kuchármi. S nožom Nakiri veľmi ľahko nakrájate suroviny na drobné kocky alebo tenké rezančeky. Napriek svojim rozmerom čepele je nôž veľmi ľahký a vyvážený.

  Nikiri nôž Seburo HOKORI je nôž s dĺžkou čepele 170 mm a je vyrobený z vysoko kvalitnej damaškovej ocele s vysokým obsahom uhlíka. Rukoväť je z prírodného olivového dreva. Pretože ide o japonský nôž, je možné, že si na prácu s ním budete chvíľu zvykať. Ale verte nám, ide to rýchlo, pretože ho nebudete chcieť dať z ruky…

  V Nakiri noži Seburo HOKORI Damascus 170mm si kupujete japonskú tradíciu spájajúcu klasické a moderné materiály. Vzniká tak jedinečná kombinácia, ktorú si jednoducho zamilujete.

  Dĺžka rukoväte: 130 mm
  Dĺžka čepele: 170 mm
  Celková dĺžka: 300 mm
  Hmotnosť: 200 g

  Čepeľ nožu Seburo HOKORI Damascus je hrubá 2,2 mm. Je vyrobená zo 67 vrstiev damaškovej ocele s tvrdosťou 60 HRc, jadro je zhotovené z ocele VG-10 s vysokým obsahom uhlíka. Nôž je preto veľmi odolný a má vynikajúce krájacie vlastnosti - značnú ostrosť aj kvalitný rez.

  Elegantná rukoväť európskeho typu je príjemná do ruky a je vyrobená z olivového dreva, čo je ekologický a veľmi odolný materiál s dlhou životnosťou. Navyše ide opäť, podobne ako pri damaškovej oceli, o tisíce rokov starý materiál preverený rokmi používania v kuchyniach po celom svete. Vyžaduje síce občasnú údržbu, ale vďaka modernému spracovaniu dreva sa jej netreba obávať. Kovová podložka čepele osadená v rukoväti zabraňuje hromadeniu škvŕn a nečistôt na rukoväti, čím sa zvyšuje hygiena a jednoduchosť údržby celého noža.

  Séria nožov HOKORI sa vyznačuje vysokou kvalitou materiálov a aristokratickým designom. Všetky nože sú vyrobené z vysokopevnostnej ocele VG-10 s tvrdosťou 61(+/-)1 RC v damaskových obkladoch, čo zaručuje ich dlhovekosť, spoľahlivosť a zároveň krásu čepele. Oceľ VG-10 bola špeciálne vyvinutá spoločnosťou Takefu Special Steel Co., Ltd. (Japonsko) pre potreby nožiarskeho priemyslu. Používame ju vo výrobe nožov, rovnako ako mnoho ďalších japonských značiek. Viskozita tejto ocele je dostatočná na udržanie ostria aj pri kalení na tvrdosť 60-62 RC. Základom série HOKORI je vysoko kvalitná oceľ, ktorá sa vyznačuje pevnosťou a dlhovekosťou, zatiaľ čo rukoväte z olivového dreva zaisťujú pohodlné držanie noža v ruke. Olivovník je symbolom mieru, prosperity a dlhovekosti a jeho drevo má unikátne vlastnosti, vďaka ktorým sa rukoväť noža stáva príjemnou na dotyk a odolnou voči opotrebovaniu.

  Odporúčania a údržba:

  Nôž ako celok:

  ✅ Nôž HOKORI Damascusz damaškovej ocele nikdy neumývajte v umývačke riadu.
  ✅ Po použití nôž ručne umyte a ihneď osušte, prípadne aj potrite olejom. Inak by čiastočky na ostrie noža mohli začať korodovať a zanechať na noži nevzhľadné škvrny.
  ✅ Nepoužívajte kuchársky nôž z damaškovej ocele na krájanie tvrdých a zmrazených potravín. Môže dôjsť k zlomeniu ostria, alebo vylomeniu jeho časti.
  ✅ Nepoužívajte nôž ako páčidlo a vyvarujte sa jeho ohýbaniu.
  ✅ Chráňte nôž a jeho ostrie pred pádom alebo nárazom.
  ✅ Ak viete, že nôž z damaškovej ocele nebudete dlhšiu dobu potrebovať, je vhodné ho potrieť olejom a zabaliť do handričky alebo novín.
  ✅ Nôž ukladajte na bezpečné miesto a chráňte pred deťmi!

  Údržba rukoväte:

  Rukoväť z olivového dreva vyžaduje občasnú starostlivosť. Drevo je živý materiál, a preto k nemu tak musíme pristupovať. Aj keď je riadne vyschnuté, reaguje na zmenu vlhkosti, takže môže dochádzať k jeho skrúteniu alebo aj prasknutiu. Týmto zmenám sa dá predísť dodržiavaním dvoch jednoduchých zásad:

  ✅ Pred prvým použitím odporúčame rukoväť dôkladne potrieť olivovým či slnečnicovým olejom. Tým sa zlepší jej prirodzená odolnosť proti vlhku. Olej naneste na celý povrch a po chvíli zotrite nevstrebané množstvo obrúskom.
  ✅ Pri pravidelnom používaní a umývaní odporúčame ošetrenie olejom občas zopakovať.

  Ostrenie noža:

  Ostrie noža je rovnomerné, európskeho typu. Ostrenie sa teda vykonáva symetricky, s uhlom 15 ° na stranu.

  Séria HOKORI zahŕňa rôzne typy nožov, z ktorých každý je určený pre špecifické kulinárske úlohy: od univerzálneho noža šéfkuchára po špeciálne nože na tenké krájanie alebo porciovanie mäsa. Vďaka širokej ponuke veľkostí a tvarov si môžete vybrať nôž, ktorý ideálne vyhovuje vám a vašim kulinárskym preferenciám. Nože HOKORI nie sú len kuchynské nástroje, sú to diela umenia vytvorené s láskou a starostlivosťou o váš komfort. Stanú sa skvelým darčekom pre každého kuchára, ktorý oceňuje kvalitu, štýl a funkčnosť. Urobte svoju kuchyňu ešte útulnejšiu a jedinečnejšiu s radom nožov HOKORI od SEBURO!

  Premiová značka kuchynských nožov SEBURO predstavuje elegantnú klasiku japonských a európskych nožov, skladajúci sa z niekoľkých sérií: univerzálna SARADA, vynikajúca SUBAJA a nadštandardná HOKORI a HOGANI s rukoväťami z olivového a orechového dreva. Základom každého modelu je vysoko kvalitná oceľ s unikátnou geometriou čepeľou a ergonomickými rukoväťami. Naše nože spájajú tradičné prvky s inováciami, poskytujú pohodlie, štýl a neprekonateľný výkon vo vašej kuchyni. Objavte svet dokonalého krájania s nožmi SEBURO a užite si proces prípravy obľúbených jedál!

Odporúčame zakúpiť spoločne s tovarom (všetko na sklade):
1-4 z 4
Podobný tovar:
Nakiri nôž Seburo HOGANI Damascus 170mm Na sklade
77.20 € s DPH
Plátkovací nôž Seburo HOGANI Damascus 195mm Na sklade
55.50 € s DPH
Nakiri nôž Seburo SUBAJA Damascus 175mm Na sklade
59.20 € s DPH
Plátkovací nôž Seburo SUBAJA Damascus 195mm Na sklade
45.60 € s DPH
Nakiri nôž Seburo SARADA Damascus 170mm Na sklade
69.50 € s DPH
Plátkovací nôž Seburo SARADA Damascus 200mm Na sklade
51.50 € s DPH
Japonský Nakiri nôž Tojiro Western 165mm Na sklade
58 € s DPH
Japonský Nakiri nôž Tojiro Shippu 165mm Na sklade
187 € s DPH
Japonský Nakiri nôž Tojiro DP Damascus 165mm Na sklade
114.95 € s DPH